На предлог чланова Ученичког парламента, ученици од другог до осмог разреда наше школе су од почетка године сакупљали пластичне чепове.
27. децембра 2023. године, удружење „Да будемо сви једнаки“ из Шапца, на челу са доктором Дејаном Павловићем преузело је сакупљене чепове. Ученици су добили пригодне поклоне за свој труд и вољу да на овај начин помогну болесним другарима.
За представнике удружења изведен је кратак програм од стране другог и шестог разреда посвећен очувању животне средине. Приликом посете, чланови удружења су разговарали са нашим ученицима о значају здраве животне средине за живот и рад људи.
Наша школа наставља хуманитарну акцију и сарадњу са удружењем „Да будемо сви једнаки“ и Европским еколошким центром.